Erakliinikutes saab spetsialisti vastuvõtule kiiremini.
Tervisemuredega puutuvad varem või hiljem kokku kõik inimesed. Sageli aga lükatakse arstikülastus võimalikult kaugele edasi. Üldjuhul on põhjuseks piinlikkustunne või kartus arstide ja raviga kaasnevate protseduuride ees.

Kui hirm saab ületatud ning otsus arsti juurde minekust on vastu võetud, siis tekib uus küsimus. Millise arsti poole pöörduda? Kas minna polikliinikusse või kitsamale valdkonnale spetsialiseerunud erakliinikusse?

Arstil on patsiendi jaoks aega

Kui soovid personaalset lähenemist, siis on kindlasti hea valik nn nišimeditsiin, mille suurim erinevus võrreldes tavaliste polikliinikutega on see, et arstil on patsiendi jaoks aega ning esikohale seatakse inimese heaolu.

Rääkimata sellest, et riigihaiglates on uuringute järjekorrad tohutult pikad ning isegi saatekirjaga on raske uuringutele pääseda.

Balmedi grupi ekspertkliinikutes on raviarstid patsientide kõrval, olenemata haigusest, kogu raviprotsessi jooksul – alustades konsultatsioonist ning lõpetades operatsioonijärgse kontrolliga. Nii on arst ka tugiisiku rollis, kes on patsiendi haiguslooga pidevalt kursis ning tagab vajaliku turvatunde.

Nišimeditsiinile keskendunud kliinikutes töötavad oma ala parimad spetsialistid, kellel on valdkonnas pikaaegne kogemus, mis aitab lahendada ka inimeste kõige keerulisemaid terviseprobleeme.

Meditsiinitehnoloogia tootjate esindajana on Balmed võtnud oma pühaks kohustuseks pakkuda oma patsientidele parimat võimalikku ravi. Balmedi alla on koondunud teiste hulgas näiteks lasergünekoloogia kliinik, sooleravi kliinik, jalakliinik, veeniravi kliinik ning esteetilise meditsiini kliinik.

Kõigi kliinikute arstide jaoks on iga inimene ja tema juhtum eriline ning vajab individuaalset lähenemist. Selleks, et vajalikud protseduurid inimestele võimalikult mugavad oleksid, on kliinikutes kasutusele võetud kõige kaasaegsem tehnoloogia. Nii ei ole raviprotseduurid enam ammu nii valulikud, nagu oleme vanematelt inimestelt kuulnud.

Lasergünekoloogia kliinik: günekoloogilisi probleeme lahendatakse ilma kirurgilise sekkumiseta

Miljonid naised üle maailma puutuvad kokku intiimpiirkonna probleemidega, mistõttu ei ole günekoloogilised mured kindlasti miskit, mille pärast peaks häbi tundma. Vaevuse korral saab pöörduda Lasergünekoloogia kliinikusse, kus leitakse probleemile sobiv lahendus. Alati ei pea see tähendama kirurgilist sekkumist. Günekoloogilisi muresid saab lahendada ka esteetiliselt lasertehnoloogia abil, mis on kogu maailmas aina populaarsemaks saanud ning mida nüüd ka Eesti naised aina enam küsivad.

Kliinikus pakutakse naistele PRP plasmateraapiat, mis tähendab, et intiimpiirkonna limaskesta raviks ja taastamiseks tehakse süst, millega viiakse kehasse vajalikku vereplasmat, mis on rikastatud kasvufaktoreid eraldatavate trombotsüütidega. PRP (Platelet Rich Plasma) sisaldab umbes 5-10 korda rohkem kasvufaktoreid kui lihtsalt veri.

Plasmaravi ergutab limaskesta taastumist ning parandab tupeseinte ja lahkliha pehmete kudede toonust. Samuti vähendab hõõrdumisest tekkinud lõhesid, vigastusi ja arme ning vabastab kuivusest ja ebamugavusest intiimelus.

Parim asi PRP plasmateraapia juures on see, et tegemist on loodusliku ja täiesti ohutu protseduuriga – sel puuduvad negatiivsed mõjud ning ei põhjusta allergilisi reaktsioone ega tüsistusi, kuni meetodi puhul kasutatakse patsiendi enda verd.

Nagu öeldud, lähenevad kliinikute eksperdid igale patsiendile individuaalselt ehk arvesse võetakse nii naiste füsioloogilisi, geneetilisi kui ka psühholoogilisi eripärasid, millest lähtuvalt töötatakse välja personaalne diagnostika- ja raviprogramm.

Lasergünekoloogias pakutakse naistele PRP plasmateraapiat.

Jalakliinik: sissekasvanud küünt saab ravida operatsioonita

Jalavaevused ei küsi sugu ega vanust. Sissekasvanud küüned, konnasilmad, varvaste ja varbaküünte deformatsioonid võivad kimbutada igaüht. Aga alati ei tea, miks see probleem tekib või kas ja kuidas sellest vaevusest kõige kiiremini vabaneda. Jalakliiniku spetsialistid ulatavad siin oma patsientidele abikäe ning seletavad rahulikult, mis on probleemi põhjustajaks ning oskavad soovitada profülaktilisi vahendeid, millega olukorda leevendada.

Kui näiteks vaevab sissekasvanud küüs, siis jalakliinikus ei tähenda see alati kirurgilist sekkumist. Uue ravimeetodi ortoneksia teel on võimalik spetsiaalsete kangasmaterjalide, klambrite ja plaatide abil taastada kõverdunud küüne normaalne kuju.

Sooleravi kliinik: uusimad tehnoloogiad võimaldavad täpsemat diagnoosi

Soolehaiguseid võib olla raske avastada, mistõttu kehas tekkivat ebamugavustunnet ei tasu kindlasti tähelepanuta jätta. Õigel ajal avastatud soolehaigust on palju kergem ravida. Sooleravi kliiniku spetsialistidel on soolestiku diagnostika tegemiseks kasutusel kõige kaasaegsem varustus.

Kaasaegne endoskoopia komplekslahendus ei muuda protseduuri patsiendi jaoks ainult mugavamaks, vaid tänu uusimale tehnoloogiale saab haigust palju täpsemini diagnoosida. EVIS X1 süsteem on loodud just varajases staadiumis olevate onkoloogiliste haigustega võitlemiseks, vähieelsete seisundite usaldusväärseks ja täpseks diagnoosimiseks ning lihtsalt sõeluuringuks.

EVIS X1 süsteem võimaldab veelgi kvalitatiivsemalt ja täpsemalt visualiseerida patsiendi limaskesta, kapillaare ja siseorganite muid osi, mis annab arstidele täieliku ülevaate nende seisundist.

Protseduuri tegemisel väärtustatakse diskreetset lähenemist ning esikohal on patsiendi privaatsus ja mugavus. Kõik kliiniku arstid on läbinud valutu kolonoskoopia koolituse. Uued tehnoloogiad aitavad teha protseduuri patsiendile veelgi mugavamaks, mis tähendab, et patsient saab valida, kas protseduur tehakse sedatsiooni või kohaliku tuimestuse all.

Veenilaiendeid saab Balmedis ravida väheinvasiivsete meetoditega, mis on valutud ning kestavad kuni 45 minutit.

Veeniravi kliinik: veenilaiendeid saab ravida ilma sisselõigeteta

Veenilaiendite ravi all mõtlevad inimesed tänaseni sageli anesteesiaga operatsiooni, millele järgneb pikk taastumisaeg. Tänapäevaste vahenditega on võimalik protseduur läbida tunduvalt kergemalt. Balmedi Veeniravi kliinikus pakutakse veenilaiendite raviks väheinvasiivseid meetodeid, mille puhul pole tarvis teha isegi nahalõikeid. Suurem osa protseduure on täiesti valutud ning kestavad kuni 45 minutit.

Veeniravi kliiniku spetsialistid rakendavad veenilaiendite raviks meetodit, milleks kasutatakse ühtainsat süsti, mille abil sulgetakse puudulikud veenid liimiga. Tänu lokaalanesteetikumiga tuimestamisele ei tunne patsient protseduuri ajal mingit ebamugavustunnet ning võib protseduuri lõppedes kohe oma igapäevatoimetuste juurde naasta.

Tervisemure korral ei tasu oodata, vaid pöördu kohe sobiva Balmedi kliiniku poole!